Hadımköy-Greif Çuval fabrikasında Savcılık Soruşturması

İşgal ve direnişin 9. Gününde fabrikada hammaddelere, araçlara, fabrika içindeki büro ve eşyalara zarar verildiği ve tahrifatların yapıldığı şikayeti üzerine, savcılık fabrikaya soruşturma ve tespit için geldi. Ayrıca fabrikada işçilerin zorla alıkonduğu iddiaları da Savcılığın gelme nedeni oldu. Bu tür iddiaları şiddetle reddeden işçilerin düşüncelerini aldık. Görüştüğümüz işçilerin verdiği bilgilere göre; işveren tarafından yapıldığını tahmin […]

İşgal ve direnişin 9. Gününde fabrikada hammaddelere, araçlara, fabrika içindeki büro ve eşyalara zarar verildiği ve tahrifatların yapıldığı şikayeti üzerine, savcılık fabrikaya soruşturma ve tespit için geldi. Ayrıca fabrikada işçilerin zorla alıkonduğu iddiaları da Savcılığın gelme nedeni oldu.
Bu tür iddiaları şiddetle reddeden işçilerin düşüncelerini aldık. Görüştüğümüz işçilerin verdiği bilgilere göre; işveren tarafından yapıldığını tahmin ettikleri bu şikayet, tamamıyla bir karalama ve baskı amacı güdüyor.
İşgalci işçiler, fabrikanın tüm bölümlerine, stok hammaddelere, iç kısımlardaki bürolara ve eşyalara azami dikkat gösterdiklerini ve kesinlikle de bir hasarın söz konusu olmadığını belirtiyorlar.
Savcılığın incelemesiyle bu durumun anlaşıldığını ve bir tutanakla tespit edildiğini açıklayan işçiler, bu tür baskı ve oyunların kendilerini yıldırmayacaklarını vurgulayarak, kazanıncaya kadar eylemlerine devam edeceklerini belirttiler.
Emek.org.tr muhabirimizin işgal edilen ve eylemin sürdüğü fabrika bahçesinde bulunan stok hammaddeleri ve işverenlere ait araçların görüntülendiği fotoğraf karelerini yayınlıyoruz. 19.02.2014

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar