Gülsuyu’nda polis gaz bombalarıyla saldırdı

Gülsuyu Mahallesi’nde devrimci Hasan Ferit Gedik’in vurulmasının ardından mahallelilerin çetelere ve işbirlikçisi polislere karşı yürüyüşüne polis tahammül edemedi, yine gaz bombalarıyla saldırdı. ANF’de yer alan habere göre Polis ve jandarma özel timlerinin ablukasıyla başlayan gerilim Heykel Meydanında gaz bombalı saldırıya dönüştü. Mahallede çetelere karşı yapılan barikatlara jandarma ve polis saldırı başlattı. Akşam saatlerinden itibaren çok […]

Gülsuyu Mahallesi’nde devrimci Hasan Ferit Gedik’in vurulmasının ardından mahallelilerin çetelere ve işbirlikçisi polislere karşı yürüyüşüne polis tahammül edemedi, yine gaz bombalarıyla saldırdı.

ANF’de yer alan habere göre Polis ve jandarma özel timlerinin ablukasıyla başlayan gerilim Heykel Meydanında gaz bombalı saldırıya dönüştü. Mahallede çetelere karşı yapılan barikatlara jandarma ve polis saldırı başlattı.

Akşam saatlerinden itibaren çok yoğun bir şekilde polis ve jandarma hareketliliğin yaşandığı Gülsuyu Mahallesinde polis TOMA ve Jandarmaya ait akrep araçlarıyla saldırıya geçti. Hasan Ferit Gedik’i anmak isteyen kiteleye karşı çok yoğun bir şekilde gaz kullanılırken polisin halk tarafından kurulan barikatlara yöneldiği bildirildi.

Mahalledeki Çamlık Kıraathanesinden çıkıp evine gitmek isteyen insanlara dahi izin verilmezken mahalle sakinleri adeta hapis durumu yaşıyor.

barikat gulsuyu

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar