GREİF direnişinde 62. gün

GREİF işçileri fabrika yakınında DİSK’ten yola çıkan işçiler, fabrika yanında bulunan bir benzinlikte diğer işçilerle bir araya gelerek fabrikaya yürüdüler. Polisin saldırı tehdidi altında yapılan bir kısa görüşmenin ardından işçiler fabrikanın yakınında bulunan yeşil alanda oturmaya karar verdiler. [sws_divider_basic] GREİF işçileri işgalin 60. gününde polis baskınıyla fabrika dışına çıkarılmış, 61. gününde ise fabrika kapısında bulunan […]

greifGREİF işçileri fabrika yakınında

DİSK’ten yola çıkan işçiler, fabrika yanında bulunan bir benzinlikte diğer işçilerle bir araya gelerek fabrikaya yürüdüler. Polisin saldırı tehdidi altında yapılan bir kısa görüşmenin ardından işçiler fabrikanın yakınında bulunan yeşil alanda oturmaya karar verdiler.

[sws_divider_basic]

GREİF işçileri işgalin 60. gününde polis baskınıyla fabrika dışına çıkarılmış, 61. gününde ise fabrika kapısında bulunan çadırları sökülmüştü. Saldırının ardından dayanışma etkinliğine ve sonrası DİSK’e giden işçiler bugün yeniden Hadımköy’de bulunan fabrikaya gitmek üzere yola çıktılar.

Fabrika komitesinin aldığı karara göre işçiler bir yandan DİSK’te beklerken diğer taraftan polis saldırısına rağmen fabrika önünde duracaklar.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar