Fiili Grev Kazandı

Samatya göğüs hastalıkları hastanesi olarak da bilinen, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi taşeron işçileri; üç saat iş bırakarak, ödemesi geciken maaşlarının ödenmesini sağladı. ARGE isimli taşeron firma ortalama ücretleri ortalama 800 lira olan temizlik işçilerinin maaşlarını gününde ödemedi. Bayram öncesinde, maaşlarını alamayan asgari ücretli işçiler direniş koydu. Başhekim yardımcısının tehditle işe geri dönmeleri çağrısı da […]

samatya-iscileri-fiili-grev-kazanildi-direnis

Samatya göğüs hastalıkları hastanesi olarak da bilinen, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi taşeron işçileri; üç saat iş bırakarak, ödemesi geciken maaşlarının ödenmesini sağladı.

ARGE isimli taşeron firma ortalama ücretleri ortalama 800 lira olan temizlik işçilerinin maaşlarını gününde ödemedi. Bayram öncesinde, maaşlarını alamayan asgari ücretli işçiler direniş koydu.

Başhekim yardımcısının tehditle işe geri dönmeleri çağrısı da işe yaramadı. İşçiler kararlı olunca işveren, üç saat sonra işçilerin hesaplarına alacakları ücreti yatırdı.

İşçiler birlik ve kararlılıkla zaten hak ettikleri Maaşlarını geç de olsa almanın mutluluğunu yaşadı.

Kısa süreli direnişte sergilenen birlik ve beraberliğin ve kararlılığın, haklılıkla birleştiği anda kazanmanın gerçekleştiğini bir kez daha gösterdi.

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar