Fatih Üniversitesi İki Öğretim Görevlisini İşten Attı

Fatih Üniversitesi 17 Aralık’ta Sosyoloji Bölümünde çalışan Prof. Dr. H. Neşe Özgen ile Yrd. Doç. Dr. Hasan Hüseyin Kalaycı’yı işten attı. Fatih Üniversitesi sözleşmeli bir şekilde çalışan Yrd. Doç. Dr. Hasan Hüseyin Kalaycı bianete yaptığı açıklamada şunları söyledi:  ‘Dört ders veriyordum. Dönemin bitmesine üç hafta kala ders verdiğim öğrenciler eğitim haklarından mahrum kaldılar. Öğrencilerim final […]

Fatih Üniversitesi 17 Aralık’ta Sosyoloji Bölümünde çalışan Prof. Dr. H. Neşe Özgen ile Yrd. Doç. Dr. Hasan Hüseyin Kalaycı’yı işten attı.

Fatih Üniversitesi sözleşmeli bir şekilde çalışan Yrd. Doç. Dr. Hasan Hüseyin Kalaycı bianete yaptığı açıklamada şunları söyledi:  ‘Dört ders veriyordum. Dönemin bitmesine üç hafta kala ders verdiğim öğrenciler eğitim haklarından mahrum kaldılar. Öğrencilerim final sınavlarının nasıl yapılacağını öğrenmek istemiş. Aldıkları yanıt ‘Merak etmeyin hepiniz geçeceksiniz’ şeklinde olmuş. Fatih Üniversitesi yönetimi asıl öğrencileri ciddiye almıyor.

Sosyoloji öğrencilerinin not için üniversiteye geldiği gibi yanlış bir kanıya sahipler. Oysa  11 haftalık bir birikimleri vardı, dersin konularını tamamlayamamış oldular. Çünkü onlara da kimse gelip hangi konuları işlediniz, hangi konuları işleyecektiniz gibi bir soru da sorulmamış

Kıdem ve İhbar tazminatının da verilmediğini söyleyen Hasan Hüseyin Kalaycı aslında Türkiye’de özelleştirmelerin insanları nasıl güvencesizleştirdiğini gösteren bir örnektir.

Üniversite içinde eğitim aksaklığına yol açan bu durum öğrenciler tarafından da protesto edildi.

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar