ESENYURT’TA AÇLIK GREVİNE ZİYARETÇİ AKINI

12 eylül de ceza evlerinde siyasi tutukluların başlattığı açlık grevleri nin 47. gününde Esenyurt BDP ilçe binasının önün de süren açlık grevi ilçede yoğun duyarlılık yaratılmasına sebep oldu

ESENYURT'TA AÇLIK GREVİNE ZİYARETÇİ AKINI

12 Eylül’de cezaevlerinde siyasi tutukluların başlattığı açlık grevlerinin 47. gününde Esenyurt BDP ilçe binasının önünde süren açlık grevi ilçede yoğun duyarlılık yaratılmasına sebep oldu.

Açlık grevine destek amacıyla Esenyurt BDP ilçe binası önünde süren açlık grevine destek için ‘Her yer zindan her yer direniş’, Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz’, ‘Biji Berxwadanê Zindana’ vb. sloganları atıldı ve şiir, tiyatro gösterimi ve halaylar çekildi. Dört günde yaklaşık 5 bin destekçinin ziyaret ettiği eylem alanı coşku ve diriliğiyle ilgi odağı.

Tarihçi-Yazar Erdoğan Aydın, ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, ÖDP İstanbul İl Başkanı Avni Gündoğan, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) genel merkez yöneticileri, 2001 yılında girdikleri ölüm orucu eyleminde yaşamlarını yitiren Zehra ve Canan Kulaksız’ın babası; TAYAD sözcüsü Ahmet Kulaksız, Esenyurt Eski Belediye Başkanı G. Çapan, CHP Esenyurt İlçe Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve yönetim kurulu üyeleri, ÖDP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Merdan, EMEP Esenyurt ilçe yöneticileri, Esenyurt Belediyesi’nin bazı CHP’li Meclis üyeleri, BDP MYK üyeleri, Esenyurt Halkevi üyeleri, İMC Kadın Dayanışma İnisiyatifi, Güney Kültür Merkezi, Göle Dernek Başkanı Bülent Sarıtaç, KÖZ Gazetesi, Kızıl Bayrak, Dr. Yavuz İren, Tiyatro ve Sinema oyuncusu Murat Aydın ve Kemal Kesen gibi isimler grevcilere karanfil vererek direnişi selamladılar.

Eylemciler, ziyaretcilere hitaben yaptıkları konuşmalar da 30 Ekim’in kendileri için önemli bir aşama olduğunu ve halkların ortak bir duruş sergiliyerek, cezaevlerin de ölümler olmadan adım atılması için hayatı durdurmaya çağırdı.

Emek.org.tr

Fotoğraflar: YerelGaste

ESENYURT'TA AÇLIK GREVİNE ZİYARETÇİ AKINI

ESENYURT'TA AÇLIK GREVİNE ZİYARETÇİ AKINI

ESENYURT'TA AÇLIK GREVİNE ZİYARETÇİ AKINI

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar