ERDOĞAN İŞİNİ İYİ YAPIYOR

PKK’ye karşı operasyonlar için AKP hükümetine öneriler yaptıklarını doğrulayan ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Martin Dempsey, Türkiye’ye zaman zaman “ekipler” gönderdiklerini ve “planlamalar yaptıklarını” da itiraf etti. Dempsey, ABD Savunma Bakanlığı’nda (Pentagon) basın toplantısı düzenleyerek,

ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Martin Dempsey Erdoğan İşini İyi Yapıyor
PKK’ye karşı operasyonlar için AKP hükümetine öneriler yaptıklarını doğrulayan ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Martin Dempsey, Türkiye’ye zaman zaman “ekipler” gönderdiklerini ve “planlamalar yaptıklarını” da itiraf etti. Dempsey, ABD Savunma Bakanlığı’nda (Pentagon) basın toplantısı düzenleyerek, Suriye ve PKK ile ilgili soruları cevapladı. Orgeneral Dempsey, “Türkiye’ye, özellikle insani yardım bölgeleri, balistik füze savunması ve ayrıca onların (Türklerin) istikrarsız bir kuzeydoğu Suriye ve PKK ile ilintili bazı terörle mücadele kaygıları konularında birlikte planlamalar yapmak için ekipler gönderdiğimiz zamanlar oldu. Türkiye ile yaklaşık son 5 yıldır istihbarat paylaşımı yürütüyoruz ve şu anda yapmaya çalıştıklarımızdan biri, son 5 yıldan dersler çıkarmak, Türkiye’nin güneydoğu sınırındaki farklı durumu anlamak, onlara (Türklere) yardım etmek için ve bunun yanında Türkiye’ye balistik füze saldırısı tehdidini azaltmak için yapabileceğimiz başka şeyler olup olmadığını görmek.”


Dempsey, “Ankara Büyükelçisi Francis J. Ricciardone’nin, PKK ile mücadelede Ladin’in öldürülmesinde kullandıkları yöntemleri Türkiye ile paylaşma önerisi ve Erdoğan’ın ise bu öneriye yanıtında, Bin Ladin’in bir evde kaldığı, PKK’nın ise mağaralarda olduğuna işaret ederek, aradaki koşulların farklılığına dikkat çekmesine” ilişkin ise şu yanıtı verdi: “Bu, Başbakan Erdoğan’ın ülkesi, onun bu konuya yaklaşımını sorgulayamam. İşini de gayet iyi yapıyor.”

Kaynak: Özgür Gündem

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar