Ekim ayında 177 işçi yaşamını yitirdi

Ekim ayında da işçiler iş kazalarında ölmeye devam etti. Ölümleri durduracak önlem/tedbir alınmadığı için işçiler yaşamlarını yitiriyor. İSİG meclisi 2018 Ekim ayı iş cinayetleri raporunu açıkladı. Açıklamada iş cinayetlerinde yaşamını kaybeden 177 emekçinin sadece üçünün sendikalı olduğu belirtildi. Ölenlerden 10 u kadın işçi ve 1’i 14 yaş ve altında olmak üzere 2 çocuk işçidir. Rapora […]

Ekim ayında da işçiler iş kazalarında ölmeye devam etti. Ölümleri durduracak önlem/tedbir alınmadığı için işçiler yaşamlarını yitiriyor.

İSİG meclisi 2018 Ekim ayı iş cinayetleri raporunu açıkladı. Açıklamada iş cinayetlerinde yaşamını kaybeden 177 emekçinin sadece üçünün sendikalı olduğu belirtildi.

Ölenlerden 10 u kadın işçi ve 1’i 14 yaş ve altında olmak üzere 2 çocuk işçidir.

Rapora göre 14 mülteci/göçmen işçi yaşamını yitirdi. Mülteci/göçmen işçilerin 7’si Suriyeli, 3’ü Afgan, 2’si Iraklı, 1’i Türkmen ve 1’i Zimbabveli…

“En fazla ölüm nedeni trafik/servis kazası, ezilme/göçük, yüksekten düşme ve kalp krizi. Özellikle kalp krizlerindeki artış uzun, yoğun ve fazla çalışmanın çıplak bir sonucu.” Açıklaması yapılan raporda yaşamını yitirenlerden sadece üç işçinin sendikalı olduğu belirtildi.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar