DİSK, SENDİKALARI İTİBARSIZLAŞTIRMA OPERASYONUNU PROTESTO ETTİ

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), dün sabahın erken saatlerinde DİSK/Genel-İş ve Liman-iş’e yönelik operasyonu bugün protesto etti, ‘bu sendikaları itibarsızlaştırma operasyonudur’ dedi.

disk-operasyon-protesto

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), dün sabahın erken saatlerinde DİSK/Genel-İş ve Liman-iş’e yönelik operasyonu bugün protesto etti, ‘bu sendikaları itibarsızlaştırma operasyonudur’ dedi.

Bugün saat 12:00’da DİSK üyeleri Taksim Meydanı’nda bir araya gelerek oturma eylemi yaptı. ‘12 Eylül karanlığı AKP ile sürüyor’ dövizleri ve ‘AKP Terörünü, devlet vandalizmini, baskı ve itibarsızlaştırma politikalarını protesto ediyoruz’ pankartı taşıyan DİSK üyeleri ‘DİSK’e kalkan eller kırılır’, ‘Baskılar bizi yıldıramaz’, ‘İnadına sendika, inadına DİSK’ sloganları attı.
disk-operasyon-protesto1

DİSK Genel Başkan Yardımcısı ve Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu bir konuşma yaptı. Konuşmasında dün Genel-İş ve Liman-iş’e helikopter ve çevik kuvvetlerle baskın yapılarak devlet terörü uygulandığına dikkat çeken Küçükosmanoğlu, ‘Bu baskın sonucunda hiç bir şey bulunamamış sadece tutanak tutulmuştur. Basına ve kamuoyuna açıklandığı üzerine sendikamız DHKP-C ile ilişkilendirilerek itibarsızlaştırılmaya çalışılmaktadır. Sanki sendikalar kanunsuzluğun ya da yasa dışılığın merkezine sokulmak istenmektedir.’ Dedi.

Dün yapılan baskınların sonucunda hiç bir şey bulunamadığını ve sadece tutanak tutulduğunu belirten Küçükosmanoğlu, medyayı da yalan-yanlış haber yaparak bu itibarsızlaştırma operasyonuna destek olduğunu için eleştirdi. DİSK’in 12 Eylül karanlığına teslim olmadığını ifade eden Küçükosmanoğlu, ‘AKP ve diğer sermaye grupları bugün de DİSK’i teslim alamayacaktır’ dedi.

Eyleme direnişçi Yurtiçi Kargo İşçileri de destek verdi.

Basın açıklamasının ardından DİSK üyeleri bir süre oturma eylemi yaptı. Protesto eylemlerinin Türkiye’de DİSK’in örgütlü olduğu tüm illerde gerçekleştirileceği açıklandı.

Emek.org.tr

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar