DİSK Emekli-Sen Savaşa ve Zamlara Karşı Basın Açıklaması Yaptı

Bugün saat 15:00’de ‘ABD İŞBİRLİKÇİSİ AKP, SAVAŞ ZAMLARINI GERİ ÇEK’ pankartıyla Taksim Meydanı’nda basın açıklaması yapan DİSK Emekli-Sen üyeleri ‘Zamlar yağmur gibi, örgütlenmek ve hak aramak yasak’ dedi.

Disk Emekli-sen savaşa hayır zamlara hayır basın açıklaması

Bugün saat 15:00’de ‘ABD İŞBİRLİKÇİSİ AKP, SAVAŞ ZAMLARINI GERİ ÇEK’ pankartıyla Taksim Meydanı’nda basın açıklaması yapan DİSK Emekli-Sen üyeleri ‘zamlar yağmur gibi, örgütlenmek ve hak aramak yasak’ dedi.

Hükümetin temel tüketim malları fiyatlarına yaptığı zamlarla yaşamı çekilmez hale getirdiğinden bahseden DİSK Emekli-Sen üyeleri ‘Hükümet, sendikal örgütlenmeyi bitirmek için yasal düzenleme yapıp, sokakta hak arayanlara polisi saldırtıyor’ dedi.

Emekli-Sen İstanbul 3 Nolu Aksaray Şubesi ve Beyoğlu Şubesi’nin düzenlediği basın açıklamasında ‘Savaşa değil, eğitime bütçe’, ‘Barış hemen şimdi’, ‘AKP elini cebimizden çek’ dövizleri taşındı.

AKP iktidarının kendisine muhalif tüm sesleri susturmak istediğini vurgulayan DİSK Emekli-Sen üyeleri ‘Ne yaparsa yapsın iktidarın işsizlik, açlık ve yoksullukla toplumu teslim alarak, Türkiye’yi dikensiz gül bahçesi olarak, yerli ve yabancı sermayeye altın tepsi içinde sunmasına hizmet edecek olan tüm politikalara ve uygulamalara karşı direnmeye devam edeceğiz’ dedi.

Basın açıklaması sırasında yolda yürürken açlık grevleri sloganı atan 10 kişiye polisin müdahale etmesi ve üç kişiyi gözaltına alması ıslıklar ve sloganlarla protesto edildi.

‘Savaşa değil, emekçiye bütçe’, ‘Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek’ sloganlarıyla basın açıklaması sonlandırıldı.

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar