Direnen Hacettepe işçileri yol kapattı

Hacettepe Hastanesi’nde işten çıkarılan ve 28 gündür direnişte olan taşeron sağlık işçileri yol kapatma eylemi yaptı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde çalışan ve iş yavaşlatma eylemi yaptıkları gerekçesiyle işten çıkartılan Devrimci Sağlık-İş Sendikası üyesi taşeron sağlık işçileri direnişlerinin 28. gününde yol kapatma eylemi yaptı. Yol kapatan işçiler adına konuşan Devrimci Sağlık-İş Örgütlenme Uzmanı Ethem Akdoğan […]

Hacettepe Hastanesi’nde işten çıkarılan ve 28 gündür direnişte olan taşeron sağlık işçileri yol kapatma eylemi yaptı

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde çalışan ve iş yavaşlatma eylemi yaptıkları gerekçesiyle işten çıkartılan Devrimci Sağlık-İş Sendikası üyesi taşeron sağlık işçileri direnişlerinin 28. gününde yol kapatma eylemi yaptı.

Yol kapatan işçiler adına konuşan Devrimci Sağlık-İş Örgütlenme Uzmanı Ethem Akdoğan “Yıllardır emeğimizle çalıştığımız hastaneden hakkımızı istediğimiz için işten atıldık. Ancak şunu bilsinler ki; Hacettepe işçileri direnmeye devam edecek ve kazanan biz olacağız. Hakkımızı alana kadar direnmeye devam edeceğiz” dedi.

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü tarafından iş yavaşlatma eylemleriyle hastalara zarar vermekle suçlanan sağlık işçileri, kapattıkları yolda acil hasta taşıyan bir ambulans olması nedeniyle yolu trafiğe açarak eylemlerini sonlandırdı.

Kaynak: Sendika.org

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar