Dikmen’de halk barikatlarını kurdu, direnişe hazır!

Ankara’da dün Dikmen halkına yapılan saldırının ardından bugün yaklaşık 20 bin Dikmen’li sokaklara çıktı, barikatlarını kurdu. İlker Aşık Mahzuni Parkı’ndan yürüyüşe başlayan direnişçiler Dikmen, İlker ve Sokullu bölgelerinden katılımla Dikmen Caddesi’ne varmadan on binlere ulaştı. Elektrik kesintisine rağmen barikatlarını kuran Dikmen halkı ateşler yakıyor, marşlar söylüyor. Karanlığı parçalıyor, geleceği aydınlatıyorlar! Dikmen halkı, bilinçli olarak yapılan […]

Ankara’da dün Dikmen halkına yapılan saldırının ardından bugün yaklaşık 20 bin Dikmen’li sokaklara çıktı, barikatlarını kurdu.

İlker Aşık Mahzuni Parkı’ndan yürüyüşe başlayan direnişçiler Dikmen, İlker ve Sokullu bölgelerinden katılımla Dikmen Caddesi’ne varmadan on binlere ulaştı. Elektrik kesintisine rağmen barikatlarını kuran Dikmen halkı ateşler yakıyor, marşlar söylüyor.

Karanlığı parçalıyor, geleceği aydınlatıyorlar!

Dikmen halkı, bilinçli olarak yapılan elektrik kesintisine sokaklarda ateşler yakarak yanıt verdi. Gericiliğin karanlığına karşı geleceğini aydınlatan Dikmen halkı direnişe hazır durumda.

Polis gerilimi tırmandırıyor

Çok sayıda TOMA, Akrep hareket halinde gerilimi tırmandırmaya devam ediyor. Polisin Polisevi Kavşağı’nda bekleyişi sürüyor.

Barikatların kurulduğu sırada bir Dikmenli çalışmayan arabasını barikat olarak kullanılabileceğini söyledi. Halk alkışlar ve sloganlar eşliğinde barikatları güçlendirdi.

Emek.org.tr

dikmen-direnis-1dikmen-direnis-2

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar