DHL DİRENİŞİNİN 245. GÜNÜNDE ALMAN VER.Dİ SENDİKASINDAN DESTEK

TÜMTİS üyesi DHL direnişçileri direnişlerini sürdürüyor. 235 gündür işe dönüş mücadelesi veren işçileri bugün Alman Ver.di Sendikası 11 kişilik bir heyet ile destek verdi. Saat 12:30 da Kıraç DHL Deposu önünde bir araya gelen işçiler, bir kez daha işverenin sendikasızlaştırma, işten atma ve düşük ücretle çalıştırma ve insan onuruna yakışmayan çalışma koşullarını protesto etti.

dhl-tumtis-235

TÜMTİS üyesi DHL direnişçileri direnişlerini sürdürüyor. 245 gündür işe dönüş mücadelesi veren işçileri bugün Alman Ver.di Sendikası 11 kişilik bir heyet ile destek verdi. Saat 12:30 da Kıraç DHL Deposu önünde bir araya gelen işçiler, bir kez daha işverenin sendikasızlaştırma, işten atma ve düşük ücretle çalıştırma ve insan onuruna yakışmayan çalışma koşullarını protesto etti.

Alman firması DHL’nin sendika özgürlüğünü tanımadığını söyleyen işçiler, kazanımla sonuçlanan UPS direnişini hatırlatarak DHL yönetiminin bir an evvel atılan işçilerin işe iade etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Eyleme Uluslararası İşçi Delegasyonundan bir heyet, Almanya’da 2 milyondan fazla üyesi bulunan Ver.di sendikası, Bulgaristan Motorlu Taşıma İşçileri Sendikası, TKP ve BDSP destek verdi.

Basın açıklamasını okuyan TÜMTİS Genel Başkanı Kenan Öztürk ‘Bugün çok güçlüyüz. Belçika, Norveç, Almanya ve İngiltere’de taşıma ve iletişim işçilerini temsil eden sendikalardan arkadaşlarımız direniş yerimizi ziyaret ederek haklı mücadelemize destek veriyor… Dayanışma için gelen bu kardeşlerimiz sesimize ses katmakla kalmıyor, aynı zamanda sesimizi kendi ülkelerine taşıyorlar. DHL işvereni artık bilmelidir ki burada tek çözüm kalmıştır o da; sendikamızla masaya oturup DHL işçilerinin taleplerini kabul etmektir.’ dedi.

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar