Çukurova Üniversitesi’nde Newroz kutlaması

Çukurova Üniversitesi’nde 19 Mart Perşembe günü devrimci, demokrat ve yurtsever öğrenciler Newroz etkinliği için biraraya geldi. Öğrenciler halaylar çekti, yeminler etti ve hep birlikte sloganlarını haykırdı. 19 mart perşembe gününde saat 11.30’da kampüs içi r alanında toplanan devrimci, yurtsever, demokrat öğrenciler etkinliğe halaylar ile başladı. Ardından Kobane’de ve özgürlük için şehit düşenler için yapılan saygı […]

Çukurova Üniversitesi’nde 19 Mart Perşembe günü devrimci, demokrat ve yurtsever öğrenciler Newroz etkinliği için biraraya geldi. Öğrenciler halaylar çekti, yeminler etti ve hep birlikte sloganlarını haykırdı.

19 mart perşembe gününde saat 11.30’da kampüs içi r alanında toplanan devrimci, yurtsever, demokrat öğrenciler etkinliğe halaylar ile başladı. Ardından Kobane’de ve özgürlük için şehit düşenler için yapılan saygı duruşunun ardından  Halkların Demokratik Partisi milletvekili aday adayı ve Halkların Demokratik Partisi il meclis üyesi tarafından yapılan konuşmanın ardından Newroz ateşi yakıldı.

Bir süre çekilen halayların ardından Halkların Demokratik Partisi il eş genel başkanının yaptığı konuşma ile etkinlik sona erdi.

Emek.org.tr / Adana – Mustafa Ağaoğlu

adananewroz (1)

adananewroz (2)

adananewroz (3)

adananewroz (6)

adananewroz (7)

adananewroz (8)

adananewroz (9)

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar