Cadı avı sürüyor: İzmir’de direnişçilere sabahoperasyonu!

İzmir’de Gezi Parkı direnişine destek verdikleri için 20 Hazirandan itibaren başlayan ev ve kurum baskınları devam ediyor. Bugün sabah 06:00’da yapılan baskınlarda İzmir başta olmak üzere Batman, Ankara, İstanbul ve Manisa’da toplam dokuz direnişçi gözaltına alındı. Sabah yapılan ev baskınlarında Barikat dergisi okurları Yasin Sünger, Savaş Karakuş, Görüş Atıcı ve Orhan Yıldız, Yürüyüş okurları Ulaş Arslan, Miraç Vayiç ve Mehmet Barışcan Yalçın ve BDSP‘den Burcu Koçlu, Mehmet […]

İzmir’de Gezi Parkı direnişine destek verdikleri için 20 Hazirandan itibaren başlayan ev ve kurum baskınları devam ediyor. Bugün sabah 06:00’da yapılan baskınlarda İzmir başta olmak üzere Batman, Ankara, İstanbul ve Manisa’da toplam dokuz direnişçi gözaltına alındı.

Sabah yapılan ev baskınlarında Barikat dergisi okurları Yasin Sünger, Savaş Karakuş, Görüş Atıcı ve Orhan Yıldız, Yürüyüş okurları Ulaş Arslan, Miraç Vayiç ve Mehmet Barışcan Yalçın ve BDSP‘den Burcu Koçlu, Mehmet Yunus Kızıltaş gözaltına alındı.

Gözaltı dosyalarında gizlilik kararı olduğu ve 24 saat boyunca gözaltına alınan direnişçilerin avukatları ile görüştürülmediği ve avukat yasağı konulduğu belirtiliyor.

Gözaltıları protesto etmek için bugün saat : 18.00 da Konak YKM önünden Eskisümerbank önüne yürüyüş yapılacak.

İzmir’de gözaltına alınan direnişçilerin isimleri şöyle; 1- Miraç Vayiç- Yarın KPSS’yegirecek 2- Ulaş Arslan 3- Mehmet Barışcan Yalçın 4- Orhan Yıldız 5- Görüş Atıcı 6- Savaş Karakuş 7- Yasin Sünger 8- Soner İnanç 9-Cihan Kızıltan 10- Doğan Açıl 11- Serdar Gür 12- Atakan Aytekin 13-  Erol Özdemir 14- Hüseyin Gülbitti 15- Abdullah Yüksel- Yarın KPSS’ye girecek sınavına girecek 16- Mehmet Yunus Kızıltaş 17- Burcu Koçlu

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar