Beydağları halkı HES toplantısını engelledi

Antalya’nın  Kemer  İlçesi’nde  Beydağları Milli Park’ında yer alan Kesme Boğazı’na yapımı planlanan HES projesine karşı halk mücadelesi devam ediyor. Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleşecek olan toplantı halkın protestosu nedeniyle iptal edildi. Beydağları Milli Sahil Park’ına Ege Yenilenebilir Enerji adlı firma tarafından yapılması planlanan HES  ve Kesme Regülatörü  ile ilgili Çevre Etkileşim Değerlendirme (ÇED)  raporu 30 […]

Antalya’nın  Kemer  İlçesi’nde  Beydağları Milli Park’ında yer alan Kesme Boğazı’na yapımı planlanan HES projesine karşı halk mücadelesi devam ediyor. Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda gerçekleşecek olan toplantı halkın protestosu nedeniyle iptal edildi.

Beydağları Milli Sahil Park’ına Ege Yenilenebilir Enerji adlı firma tarafından yapılması planlanan HES  ve Kesme Regülatörü  ile ilgili Çevre Etkileşim Değerlendirme (ÇED)  raporu 30 Mayıs’ta Çevre ve Turizm Bakanlığı’na sunulmuştu. Bir müddet sonra proje için çeşitli altyapı ve teknik çalışmalarını başlatan Çevre ve Turizm Bakanlığı ile yerel komisyon üyeleri bugün yapacakları “Halkın Katılımı Toplantısı’nda” halkın protestosuyla  karşılaştı.

Toplantıyı engelleyen Beydağları halkı ve çevreciler, rant uğruna doğa ve yaşam alanlarının yok edilmesine izin vermeyeceklerini belirtti. Bir müddet  toplantı salonu önünde bekleyen  Beydağları halkı  ve  çevreciler HES projesinin yapıldığı Kesme Boğazına  gitti.

Foto: Sendika.Org

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar