Berkin Elvan soruşturması: Polisler hafızalarını yitirdi!

İstanbul’daki Gezi Parkı gösterilerinde başına gaz fişeği isabet ederek ağır şekilde yaralanan ve 268 gündür yoğun bakımda tutulan 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın yaralanmasına ilişkin soruşturmada yedi polisin daha ifadesi alındı. Berkin Elvan’ın yaralanmasıyla ilgili soruşturmada polisler ya “gaz tüfeği kullanmadıklarını” ya da “kimin kullandığını hatırlamadıklarını” söyledi. Bir polis, “Nerede hangi tarihte görev aldığımı hatırlamıyorum” diye […]

İstanbul’daki Gezi Parkı gösterilerinde başına gaz fişeği isabet ederek ağır şekilde yaralanan ve 268 gündür yoğun bakımda tutulan 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın yaralanmasına ilişkin soruşturmada yedi polisin daha ifadesi alındı.

Berkin Elvan’ın yaralanmasıyla ilgili soruşturmada polisler ya “gaz tüfeği kullanmadıklarını” ya da “kimin kullandığını hatırlamadıklarını” söyledi. Bir polis, “Nerede hangi tarihte görev aldığımı hatırlamıyorum” diye konuştu. Bir TİM şefi, “Bizim gruptan kime gaz tüfeği verildiğini, zimmetle verilip verilmediğini bilmiyorum” diye ifade verdi. Daha önce ifadesi alınan yedi polisten bir kısmı da, “Ben kullanmadım” demiş, bir kısmı ise Okmeydanı’nda olmadığını ileri sürmüştü.

Halen Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören ve son yapılan açıklamaya göre 16 kiloya düşen Berkin Elvan’la ilgili soruşturmada, aradan geçen 268 güne rağmen Okmeydanı’nda hangi polisin görev yaptığı bile tespit edilemedi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda görevli yedi polis, geçen 6 Şubat’ta ifade verdi.

Kaynak: İsmail SAYMAZ / RADİKAL

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar