Berkin Elvan için Taksim’e!

Polisin attığı gaz bombası ile başından yaralanan ve 45 gündür bilinci kapalı bir şekilde Okmeydanı SSK Hastanesi’nde tedavi gören Berkin Elvan’ın ailesi yarın (31 Temmuz 2013) saat 19:00’da Taksim Tramvay durağında bir basın açıklaması yapacak. Elvan ailesinin çağrısı şöyle: Merhaba dostlar, emekçi halkımız. 44 gün önce oğlumuz, canımız, evladımız Berkin’imiz fırına ekmek almaya gittiği sırada […]

Polisin attığı gaz bombası ile başından yaralanan ve 45 gündür bilinci kapalı bir şekilde Okmeydanı SSK Hastanesi’nde tedavi gören Berkin Elvan’ın ailesi yarın (31 Temmuz 2013) saat 19:00’da Taksim Tramvay durağında bir basın açıklaması yapacak.

Elvan ailesinin çağrısı şöyle:

Merhaba dostlar, emekçi halkımız.
44 gün önce oğlumuz, canımız, evladımız Berkin’imiz fırına ekmek almaya gittiği sırada polis tarafından başından gaz kapsülü ile vuruldu ve hala Okmeydanı SSK Hastanesi’nde bilinci kapalı olarak yatmaktadır. Sağlık durumu hala ciddiyetini korumaktadır. Sonrasında gelişen süreçte enfeksiyon kapmasından kaynaklı durumu daha da ağırlaştı.

Biz Berkin’in ailesi olarak hukuki sürecin bir an önce hızlanması için vur emrini verenlerin, ateş edenlerin açığa çıkarılmasını ve yargılanmalarını istiyoruz.
Bizler Berkin’in ailesi ve avukatları olarak 31 Temmuz Çarşamba günü saat 19:00’de Taksim Tramvay durağında olacağız.
Tüm Gezi Parkı direnişçilerini,
Tüm Gezi Parkı tutsak ailelerini,
Gezi Parkı direnişinde hayatını kaybeden direnişçilerin ailelerini,
Gezi Parkı direnişinde polisin saldırısı sırasında çeşitli şekillerde yaralanan direnişçileri,
Anneleri, babaları, kardeşleri,
Tüm demokratik kurum kuruluş dernek
Ve tüm devrimci kurumları
Sanatçı dostlarımızı bizlere destek vermeye çağırıyoruz.
Herkese şimdiden teşekkür ederiz.

Elvan ailesi adına babası Sami Elvan

 

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar