BEDAŞ işçilerinden Atlantik Enerji Zirvesi’nde eylem!

İşten çıkarılan Enerji-Sen üyesi BEDAŞ işçileri, Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi’nin yapıldığı The Grand Tarabya Oteli’nde eylemdeydi. Zirvenin yapılacağı The Grand Tarabya Oteli’ne ellerinde pankartları ile girerek söz isteyen işçiler güvenlikçilerin saldırısına uğradı. Saldırının ardından otel önünde oturma eylemi yaparak bir süreliğine trafiği kapatan işçiler, “İşçiyiz haklıyız kazanacağız”, “Direne direne kazanacağız” sloganları attı. Eylem […]

İşten çıkarılan Enerji-Sen üyesi BEDAŞ işçileri, Atlantik Konseyi Enerji ve Ekonomi Zirvesi’nin yapıldığı The Grand Tarabya Oteli’nde eylemdeydi.

Zirvenin yapılacağı The Grand Tarabya Oteli’ne ellerinde pankartları ile girerek söz isteyen işçiler güvenlikçilerin saldırısına uğradı. Saldırının ardından otel önünde oturma eylemi yaparak bir süreliğine trafiği kapatan işçiler, “İşçiyiz haklıyız kazanacağız”, “Direne direne kazanacağız” sloganları attı.

Eylem sırasında BEDAŞ’ta yaşanan işçi kıyımına işaret eden işçiler, Cengiz-Kolin-Limak ortaklığı’nın BEDAŞ’ı devraldıktan sonra sendikalı olan işçileri işten attığı belirtildi.

Zirveye Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ABD Enerji Bakanı Ernest Moniz, ABD Eski Dışişleri Bakanı Madeleine Albright’ın yanı sıra, çok sayıda devlet yetkilisi ve enerji şirketleri yöneticileri de davet edilmişti.

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar