BEDAŞ Açma-Kapama İşçileri Kazandı

BEDAŞ’ta  açma-kapama  işçileri  hak gasplarını genel müdürlük önünde protesto etti. Taksim’de bulunan Bedaş Genel müdürlüğü önünde bir araya gelen işçiler,işten atılanların geri alınması ve maaşlarının ödenmesini talep etti.

BEDAŞ’ta  açma-kapama  işçileri  hak gasplarını genel müdürlük önünde protesto etti. Taksim’de bulunan Bedaş Genel müdürlüğü önünde bir araya gelen işçiler,işten atılanların geri alınması ve maaşlarının ödenmesini talep etti. Eylem sonrası Bedaş yöneticileri ile görüşme gerçekleştiren işçiler,maaşlarının ödeneceği ve atılanların geri alınacağı sözünü aldılar.

Enerji-Sen yöneticileri, BEDAŞ yöneticileri ile yaptıkları görüşme sonrası açıklama yapan Kamil Kartal işçiler üzerinde kurulan baskıya dikkat çekti.Maaşlarını ve sosyal haklarını talep eden işçilerin işten çıkarıldığını belirten Kartal, baskıya boyun eğmeyecekleri mesajını verdi.İşten çıkarılan 6 işçinin akibetinin gerçekleşen görüşmede çözüme kavuştuğunu açıklayan Kartal,işçilerin işbaşı yapacağını ödenmeyen maaşların en geç çarşamba günü ödeneceğini söyledi. Taşeronlaşmanın sonuçlarına dikkat çeken Kartal,güvencesizliği dayatan bu sistem devam ettikçe birlikte mücadele etmenin önemini vurguladı.

BEDAŞ yönetimi ile görüşmeler sürecek .İşçilerin ise bugün işbaşı yapması bekleniyor.

Emek.org.tr

Fotoğraf: Sendika.Org

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar