Balcalı Hastanesinde İşçiler Hukuksuz İhaleye Karşı İş Bıraktı

Adana Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde rektörlüğün hukuk tanımamak da ısrar ederek bugün yeniden ihale düzenlemesi üzerine daha önce uyardığımız üzere iş bırakma eylemi gerçekleştirdik. Özel güvenliklerin saldırdığı ve 1 işçiyi yaraladığı eylem tüm gün sürdü. Çukurova Üniversitesi Balcalı Tıp Fakültesi hastanesinde muvazaa kararlarına rağmen ihale yapmakta ısrar eden hastane yönetimi bugün (20 Aralık Cuma) temizlik […]

Adana Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde rektörlüğün hukuk tanımamak da ısrar ederek bugün yeniden ihale düzenlemesi üzerine daha önce uyardığımız üzere iş bırakma eylemi gerçekleştirdik. Özel güvenliklerin saldırdığı ve 1 işçiyi yaraladığı eylem tüm gün sürdü.

Çukurova Üniversitesi Balcalı Tıp Fakültesi hastanesinde muvazaa kararlarına rağmen ihale yapmakta ısrar eden hastane yönetimi bugün (20 Aralık Cuma) temizlik hizmetleri, güvenlik ve yemek hizmetlerinin ihalelerini gerçekleştiriyor. Hastane yönetiminin 17 Aralık günü gerçekleşen destek hizmetleri ihalesinde gerçekleştirilen bir saatlik uyarı eyleminde belirttiğimiz gibi ihaleden vazgeçilene kadar üretimden gelen gücümüzü kullanarak eyleme başladık.

Balcalı Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bugün üç farklı hizmet alım ihalesi yapılması üzerine sabah saatlerinde üretimden gelen gücümüzü kullanarak bir iş bırakma eylemi gerçekleştirdik.

Yasa dışı ihalenin iptal edilmesi.

Ücretlerimiz açlık sınırının altına düşmemesi

Sosyal haklarımız konusunda olumlu adımlar atılması

Yıllık izinlerimizi ikişer gün arttırılması talebiyle gerçekleştirdiğimiz eylem için poliklinikler önünde toplanarak sesimizi hastane yönetimine duyurduk.

Eyleme özel güvenlik görevlilerinin saldırarak bir arkadaşımızı yaraladı. Saldırıya rağmen eylemimiz kararlılıkla devam etti. Sendikamız yönetici ve temsilcileri başhekimlikle bir görüşme gerçekleştirerek taleplerimizi bir kez daha hastane yönetimine ilettik. Taleplerimizi değerlendireceğini söyleyen hastane yönetiminden olumlu bir yanıt alana kadar eylemlerimiz sürecek

Kaynak:.devsaglikis.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar