Aleviler Taksim/Gezi Direnişiyle dayanışmak için Köln’de büyük miting düzenliyor

Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu, Türkiye’deki halk direnişine destek ve dayanışma amacıyla Almanya’nın Köln kentinde bir miting düzenleyecek. Miting 22 Haziran 2013 saat 12:00’de, Köln’ün Heumarkt meydanında gerçekleşecek. Alevi dernekleri miting’de 50.000 Avrupa’lı göçmen emekçiyi bir araya getirmeyi hedeflediklerini belirtiyor. Ayrıca Almanya’nın bir çok kentinden miting için otobüs kaldırılıyor. Aralarında EÖC-Emek ve Özgürlük Cephesi/Avrupa Inisiyatifi’ninde bulunduğu […]

Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu, Türkiye’deki halk direnişine destek ve dayanışma amacıyla Almanya’nın Köln kentinde bir miting düzenleyecek. Miting 22 Haziran 2013 saat 12:00’de, Köln’ün Heumarkt meydanında gerçekleşecek.

Alevi dernekleri miting’de 50.000 Avrupa’lı göçmen emekçiyi bir araya getirmeyi hedeflediklerini belirtiyor. Ayrıca Almanya’nın bir çok kentinden miting için otobüs kaldırılıyor.

Aralarında EÖC-Emek ve Özgürlük Cephesi/Avrupa Inisiyatifi’ninde bulunduğu pek çok devrimci ve demokratik kurumda eyleme katılıyor.

Köln Heumarkt mitingi çağrı videosu:

Emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar