Gözaltındaki akademisyen Cenk Yiğiter serbest bırakıldı

KHK ile ihraç edilen akademisyen Cenk Yiğiter, 9 Kasım günü gözaltına alınmıştı. Bugün Ankara adliyesinde savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Yiğiter, karar sonrası kendisini yalnız bırakmayanlara “Yaşasın umut, yaşasın cesaret” diye seslendi. Ankara Adliyesi’nde savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Kamu kurumlarında çalışması ve yurt dışına çıkışı yasaklanmıştı Akademisyen Cenk Yiğiter, yaptığı Twitter paylaşımında “KHK’li bir […]

KHK ile ihraç edilen akademisyen Cenk Yiğiter, 9 Kasım günü gözaltına alınmıştı. Bugün Ankara adliyesinde savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Yiğiter, karar sonrası kendisini yalnız bırakmayanlara “Yaşasın umut, yaşasın cesaret” diye seslendi. Ankara Adliyesi’nde savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Kamu kurumlarında çalışması ve yurt dışına çıkışı yasaklanmıştı

Akademisyen Cenk Yiğiter, yaptığı Twitter paylaşımında “KHK’li bir hukuk doktoruyum. Bazı dergilerde yazımın yayınlanması, bazı bilimsel toplantılara katılmam yasak. Kamuda çalışmam yasak. Vakıf üniversitesinde çalışmam yasak. Avukat olmam yasak. Ankara Üniversitesi’nde öğrenci olmam yasak. Pasaport almam ve yurtdışına çıkmam yasak.” ifadelerinde bulunmuştu. Yiğiter, ‘örgüt adına eylem ve faaliyette bulunmak’ suçlamasıyla gözaltına alınmıştı.

9 Kasım günü gözaltına alınan akademisyen için meslek örgütleri ve sendikalar tepki göstererek serbest bırakılmasını istemişti.

emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar