8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara yönelik baskı, sömürü ve şiddet protesto ediliyor. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde gösteri ve mitingler, yürüyüşler, salon etkinlikleri, paneller gerçekleştiriliyor. Toplumda kadınların yaşadığı baskı, sömürü ve şiddetin ele alınacağı etkinliklerde müzik ve tiyatro gösterileri de yapılacak. Kadın örgütleri, LGBTI örgütleri, partiler, sendikalar, meslek örgütleri, demokratik kitle […]

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlara yönelik baskı, sömürü ve şiddet protesto ediliyor.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde gösteri ve mitingler, yürüyüşler, salon etkinlikleri, paneller gerçekleştiriliyor. Toplumda kadınların yaşadığı baskı, sömürü ve şiddetin ele alınacağı etkinliklerde müzik ve tiyatro gösterileri de yapılacak.

Kadın örgütleri, LGBTI örgütleri, partiler, sendikalar, meslek örgütleri, demokratik kitle örgütleri, sanat kurumları, bu yıl da 8 Mart etkinliklerinde yer alıyor. İşçi direnişlerinin ziyaret edilerek dayanışma etkinliklerinin yapılacağı da bildiriliyor.

İstanbul-Avcılar semtinde Kültür Sanat Derneğinin 9 Mart günü düzenleyeceği etkinlikte de, Kadın sorunu ve toplumsal cinsiyet tartışmaları yapılacak. Şiir, müzik ve belgesel film gösterimiyle gerçekleşecek olan etkinlik, 9 Mart günü saat 19.30′ da yapılıyor.

 emek.org.tr

İlgini çekebilecek diğer içerikler

0 yorumlar